شماره جدید فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی منتشر شد

پنجمین و ششمین فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی به سردبیری دکتر محمدرضا رسولی منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب نقد شفاهی، نقد پژوهی، نقد تألیف، نقد ترجمه، زاویه، شایسته خواندن و نقد گذشته، عناوین بخش‌های فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

همچنین در این شماره از فصلنامه «سلطه پوزیتیویسم بر جامعه‌شناسی ایران»،«جامعه‌شناسی در منظومه عرفانی تنهایی»، «متواضع، نخبه و منتقد»، «تنهایی»، «در متن آثارش»، «نقد، پلی میان»، «دانش»، «بینش اجتماعی» و «فقر کتاب‌های مرجع علوم اجتماعی در ایران» از جمله بخش‌های نقد شفاهی است.

در بخش نقد پژوهی این فصلنامه مقاله‌های «نقد، اقتضائات و اخلاق آن» و «نقدی بر دیدگاه دبوراتنن درباره رویکردهای نقادانه: بازی باور و بازی تردید» به مخاطبان معرفی شده است.

در این فصلنامه «برساخته شاعرانگی ایرانیان»،«زبان‌شناسی انتقادی در قالب تحلیل گفتمان انتقادی»، « آیا سرانجام عقل بشر بر طبقه پیروز خواهد شد؟» ، «طرد اجتماعی»، «محرم و صفر در فرهنگ مردم ایران» در بخش نقد تألیف منتشر شده است.

در بخش نقد ترجمه مقاله‌های «مارکسیسم جامعه‌شناسانه، افسردگی پساکمونیستی»، «واکاوی بنیادهای اندیشه سیاسی مدرن در عصر رنسانس و دین پیرایی»، «رسانه‌ها؛ چالش‌ها، مسئولیت‌ها و گفتمان اخلاقی»، «ساختار اجتماعی شهر در مدیریت شهری نوین»، «قدرت در جامعه شبکه‌ای» منتشر شده است.

همچنین «ضرورت بازاندیشی در شرق‌شناسی وارونه» در بخش زاویه و «جامعه‌شناسی دین؛ بخشی از پیکره بزرگ جامعه شناسی» در بخش شایسته خواندن و «کتابی در برابر توسعه» و «چکیده انگلیسی» در بخش نقد گذشته آمده است.

فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی با هدف معرفی و رو نق کتاب‌ها و بررسی مسائل و مشکلات نشر کشور در این حوزه فعالیت می‌کند.

این فصلنامه به قیمت 6000 تومان و به همت مؤسسه خانه کتاب منتشر شده است.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 4249 بار   |   دفعات چاپ: 541 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Social science Quarterly Book Review

Designed & Developed by : Yektaweb